Życie nocne w Białymstoku

Miasto Białystok kojarzyć się może z przede wszystkim z Podlasiem i wschodem, a co za tym idzie z żubrami, naturą i wyjątkowo licznymi formacjami leśnymi. W istocie jest to jednak dziesiąte największe miasto Polski, przynajmniej pod względem liczby ludności. Duże miasta mają to do siebie, że przyciągają zarówno turystów, jak i studentów. Dlatego też nocne życie jest w nich bardzo intensywne, zwłaszcza pod kątem wszelkiego rodzaju imprez.

Koncerty w Białymstoku

Turystyczne miasta mają to do siebie, że życie nocne panuje tam głównie w sezonie letnim. To przede wszystkim wtedy spotkamy na ich ulicach setki bawiących się ludzi, czy to w klubach, restauracjach czy też na koncertach. Tych ostatnich organizuje się w Białymstoku bardzo wiele. Światowej sławy artyści, tacy jak Margaret, Happysad czy LemON, chętnie przyjeżdżają tu w ramach tras koncertowych. Większość z nich odbywa się w klubach. Pamiętajmy jednak, iż znajduje się tu bardzo nowoczesna filharmonia, w której miejsce mają różne wydarzenia muzyczne, ale także wystawy.

Restauracje

Białystok jest miejscem nadzwyczajnie obfitym w różne restauracje, z których większość otwartych jest do późnych godzin nocnych, szczególnie w okresie letnim. Dużą część stanowią tu lokale oferujące kuchnię polską oraz lokalną, gdzie strategicznym daniem są ruskie pierogi. Nie możemy również zapomnieć o kuchniach z zupełnie innych części świata. Całkiem popularne są restauracje z japońskim jedzeniem, a za nimi dania włoskie oraz amerykańskie.

Kluby i puby

Nocne życie praktycznie by nie istniało, gdyby nie kluby i puby. Ich również znajdziemy w Białymstoku całe mnóstwo. Są to świetne, klimatyczne lokale, gdzie można całkiem nieźle zjeść, wypić piwo ze znajomymi czy po prostu dobrze bawić się w piątkowy wieczór. Są to wręcz idealne miejsca, w których można poznać nowych ludzi czy umówić się z przyjaciółmi na kawę albo kręgle czy bilard. Fani dyskotek też nie powinni się tutaj nudzić. W mieście znajduje się wiele dyskotek, które poza dobrą muzyką, oferują niepowtarzalną wręcz atmosferę. Dotyczy to zarówno zwykłych imprez tanecznych, na których można się nieco rozerwać, ale i takich, do których zdecydowanie nie powinny wchodzić dzieci.

Białystok to najlepszy przykład na to, że nie warto ślepo wierzyć jakimkolwiek stereotypom. To, że miasto to znajduje się na wschodzie wcale nie musi oznaczać, że nie ma nam kompletnie nic do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami imprez czy wolicie spokojnie pozwiedzać sobie okolice, na pewno nie będziecie się tu nudzić. Zdecydowanie możemy polecić Białystok jako kierunek Waszej następnej wyprawy.