Gramy dla Oli

Gramy dla Oli
06
/ Gru
Środa
2017

Gramy dla Oli

Adres
ul. Zwierzyniecka 10, 15-333 Białystok
Miejsce
Klub Gwint
Godzina
18:00

Zapraszamy do wsparcia Akcji Charytatywnej Studentów Politechniki Białostockiej. W tym roku zbierają oni pieniądze na leczenie i rehabilitację Aleksandry Niksy – swojej koleżanki z Wydziału Architektury PB, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

Ola Niksa od sześciu lat choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Przewlekłe leczenie znacznie obniżyło jej odporność i doprowadziło do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Od kwietnia 2017 r. Ola jest hospitalizowana, obecnie przebywa w Klinice “Budzik dla dorosłych” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Dzięki dalszemu leczeniu i intensywnej rehabilitacji Ola powoli wraca do zdrowia. Po terapii logopedycznej zaczęła mówić – wypowiada proste wyrazy. Zawzięcie i z uporem walczy o powrót do dawnej sprawności.

Jednym z elementów akcji będzie MIKOŁAJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ OLI. Pełna pozytywnej energii impreza ma skupić środowisko akademickie. Będzie można świetnie pobawić się przy alternatywnej muzyce lokalnych kapel i dołożyć swoją cegiełkę na rzecz Oli.
Zagrają: KREHA, MOTÓR I PAN NISZMENT.

Koncert: 6 grudnia – klub „Gwint” – start: godzina 18.00. Zaczyna Kreha, potem gra Motór i wreszcie Pan Niszment!

Motór
Młoda białostocka kapela, hevy-metalowo, punk-rockowa. Grupka pięciu samców (chyba), którzy zbyt dosłownie wzięli sobie do serca stwierdzenie, że muzyka jest dla każdego. Z połączonego wszechstronnego upośledzenia wyżej wymienionych wychodzi coś, co przy pewnej dozie wyrozumiałości można określić, jako hardcore. Zwycięzcy niezliczonej ilości przeglądów muzycznych (w których co prawda, byli jedynymi uczestnikami, publicznością, oraz jury jednocześnie), walczący o uznanie motóryzmu nabytego za schorzenie warte nagrodzenia rentą. Słuchasz na własną odpowiedzialność!
Członkowie zespołu
Daryjusz „Ksionds” Fieducik – Szarpidrut;
Arkadiusz „Laszlo” Zawadzki – Drutoszarp
Maciej „Papież” Małyszko – Piosenkarz;
Michał Kondzior – operator tadżyckiej mandoliny;
Kuba „Kodzisu” Kodzis – Bębnobijec
Renata Czupryńska – maskotka/malarka ryjów

Kreha
Powstała jesienią 2016 roku z inicjatywy Krzyśka Szubzdy, który zawsze marzył o punkowej kapeli garażowej, która zniszczy system. Nie wiemy, gdzie popełniliśmy błąd, ale poszło to trochę w innym kierunku. Gramy szeroko pojętego rocka, jednak elementy niepokornego punka są jak najbardziej słyszalne, co w połączeniu z tekstami Krzyśka Szubzdy daje bardzo ciekawą mieszankę. Na gitarze gra główny kompozytor, czyli Maciek. Bas jest Emski, perkusja Grześkowa. Saksofon ogarnia Hubert, klawisze Krystian, zaś na wokalu usłyszycie Mateusza.
Skład: Gitara: Maciek Pieńczak, Wokal: Mateusz Wasilewski, Bębny: Grzegorz Anuszkiewicz
Bas: Maciej Emski Snitkowski, Sax: Hubert Buharewicz, Klawisze: Krystian Sulkiewicz, Teksty: Krzysiek Szubzda

Pan Niszment
Białostocki zespół muzyczny, który powstał w 2014 roku, w wyniku niezobowiązujących spotkań muzyków lokalnej sceny muzycznej – Rafała „Mikiego” Mikiewicza (gitara- ex Drapped Fel, Ostrov), Piotra „Łaguta” Łagucika (wokal, teksty – ex Drapped Fel), Jakuba Kwaśniewskiego (perkusja- ex Drapped Fel, Zero-85, Hope On, Stay Away), Mariusza „Mańka” Rzepnickiego (gitara-Sturmovik) i Błażeja Kasprzaka (gitara-Sturmovik). W wyniku tej fuzji, na około 10 próbach powstał materiał, który następnie zespół zarejestrował w studio La Grunge (produkcja: Krzysztof Murawski). W trakcie realizacji do zespołu dołączył Rafał „Rafik” Suchowierski (gitara-ex Complane) Płytka została zatytułowana „Die Mummie”. Materiał spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, piosenki z tego materiału chętnie grane są przez niezależne rozgłośnie radiowe. Muzyka zespołu Pan Niszment jest formą muzycznego kabaretu, kontynuacją stylu wypracowanego w latach 90. przez zespół Drapped Fel, którego Pan Niszment jest formalnym spadkobiercą. W warstwie muzycznej jest to crossover, ostro doprawiona mieszanka hard core’a, thrashmetalu, hardrocka i punk rocka. Zespół świadomie czerpie z dokonań takich kapel jak Sepultura, Soulfly, Biohazard czy Motorhead. Zasadą, którą grupa przyjęła jest komponowanie piosenek opartych na prostych riffach i łatwo zapamiętywalnych refrenach, zero „poważnych” tekstów, wystrzeganie się rozbudowanych kompozycji. W 2015 roku zespół zawiesił działalność, muzycy zajęli się pracą nad innymi projektami. Na początku 2017 roku Pan Niszment powrócił do komponowania i grania koncerów w odświeżonym składzie i obecnie są to: Piotr „Łagut” Łagucik – wokal i teksty, Rafał „Miki” Mikiewicz – gitara, Rafał „Rafik” Suchowierski – gitara, Jarek Pul – bass Wotek „Chudy” Sosiński – perkusja.